Jesenski recepti za jedi iz buč
Print Friendly, PDF & Email

Jesen, kulinarično bogat letni čas, ko nas med drugim razveselijo tudi buče, ki ponujajo veliko možnosti za pripravo. Spodaj so zbrani recepti za jedi iz buč, prek 30 jih je, ki bodo zagotovo popestrili hladnejše mesece s svojo okusnostjo. Vse od različnih kremnih juh, pa tja do narastka, pite, njokov, testenin, polpet, ječmenovke, solate, vafljev, štrukljev, enolončnic …

Juha iz hokaido buče in manga

Juha iz hokaido buče in manga v sebi skriva zanimiv preplet okusov in je, vsaj zame, tista juhica, ki pocrklja tako brbončice kot dušo. Recept najdete TUKAJ.

juha iz hokaido buče in manga

Bučni njoki v kremni žajbljevi omaki

Posebnega okusa so bučni njoki z žajbljevo omako, zares božanska jed. Njoke lahko skuhate v vodi ali popečete. Recept najdete TUKAJ.

Enolončnica iz buče in sladkega krompirja

Enolončnica iz buče in sladkega krompirja zelo prija v hladnih zimskih dneh. Že samo pogled nanjo, zaradi njene lepe oranžne barve, ki spominja na sonce, kar pogreje. Jed je bogata z začimbami, priprava enostavna. Poleg postrežemo riž, kus kus, kvinojo ali preprosto kos kruha. Recept najdete TUKAJ.

enoloncnica-iz-buce-in-sladkega-krompirja

Kremna juha iz maslene buče

Kremna juha iz maslene buče je hitro pripravljena, okusna juha. Vse kar potrebujemo so maslena buča, par začimb in odlična kremna juhica je tu. Recept najdete TUKAJ.

kremna-juha-iz-maslene-buce

Juha iz hokaido in maslene buče

Ta kremna juha sladkastega okusa in lepe oranžne barve kar poboža moje brbončice, sploh v kombinaciji s kislo smetano in žlico kakovostnega bučnega olja. Recept najdete TUKAJ.

Zapečeno kozličkovo stegno v gobjem prahu in hokaido buči

Zapečeno kozličkovo stegno v gobjem prahu in hokaido buči je aromatična jed v kateri se prepleteni okusi sestavin zlijejo v izjemno bogato celoto. Ob kozarcu izbranega vina in obvezni solati ni več kaj dodati. Recept najdete TUKAJ.

Biftek s hokaido bučo in fižolom iz pečice

Biftek s hokaido bučo in fižolom iz pečice je hranljiva jed polnega, sladkega okusa. Odlika jedi je hitra priprava, uravnotežena hranilna sestava in barvit videz, ki še posebno pogreje zlasti v zimskih dneh. Recept najdete TUKAJ.

Špageti iz buče špagetarice

Buča špagetarica dozori v jeseni in v sebi skriva pravo posebnost. V bistvu po zunanjosti ni nič kaj drugačna od ostalih buč, tudi ko je razpolovimo, nam še ne pokaže svoje posebnosti. Šele ko jo skuhamo, se nam razodene v vsej svoji lepoti in posebnosti. Njeno meso se spremeni v slastne špagete. Recept najdete TUKAJ.

Kremast pire iz buče in krompirja

Iz hokaido ali maslene buče ter z dodatkom krompirja, lahko dobimo odlično prilogo k vsem mesnim ali tudi brezmesnim glavnim jedem. Recept najdete TUKAJ.

Kremast pire iz buče in krompirja

Rižota z bučo

Brez dvoma je rižota z bučo zelo preprosta za narediti in je tudi zelo okusna. Recept najdete TUKAJ.

Čajota z ananasom

K njej se odlično poda piščančje meso, riž s karijem ali kuskus kepice. Recept za čajoto z ananasom najdete TUKAJ.

Bučni vaflji

Naredite vaflje malce drugače. Iz hokadiso buče, pirine moke in začimb. Recept najdete TUKAJ.

Bučni vaflji

Domači bučni rezanci

Iz buč oziroma bučnih semen lahko naredite tudi rezance, ki jih lahko uporabite kot jušni vložek, samostojen obrok ali pa jih posušite in shranite za pozneje. Tudi v sladki omaki se odlično znajdejo. Recept najdete TUKAJ.

Bučni rezanci v puranji omaki s smetano.

Prijeten okus domačih bučnih rezancev po oreščkih, kremasta smetana in hrustljave bučke je nekaj nepozabnega in predvsem zdravega. Recept najdete TUKAJ.

Bučni njoki

Kuhani ali ocvrti, zabeljeni z maslom in drobtinicami ali pa v objemu katere druge omake – v vsakem primeru bodo odlični. Recept najdete TUKAJ.

Bučni njoki - svaljki z maslom in drobtinami

Pomfri iz hokaido buče

Neverjetno sladek okus buče pomešan z različnimi začimbami vas bo več kot prepričal. Recept najdete TUKAJ.

Bučna juha z lečo

Kremna bučna juha z lečo je nežna juha iz hokaido buče, krompirja in leče ter nekaj začimbami, ki ji dodajo tisti oreškast okus, za piko na i pa poskrbi bučno olje. Da je juha res žametnega okusa, jo spasiramo in ji dodamo še žličko smetane. Recept najdete TUKAJ.

Bučna juha z lečo

Hokaido buča z mandarinami

Odlična je tudi pečena v pečici, še posebej, če jo prelijemo z marinado iz mandarin. To je prava čarovnija okusov! Recept najdete TUKAJ.

Ječmenova bučna rižota

Ječmenova bučna rižota ali ječmenovka, je zelo enostavna za pripravo, še posebej v jesenskem času, ko so buče najbolj dostopne. Je sladkastega okusa, na koncu ji dodamo popečeno panceto, da se okusi lepo uravnotežijo. Recept najdete TUKAJ.

Bučna juha s praženimi pinjolami

Bučna juha iz hokaido ali muškatne buče je zelo okusna in nasitna predjed. Če pa dodamo še kislo smetano ali popečene pinjole, smo jedi s tem dodali še tisto “piko na i”. Recept najdete TUKAJ.

Pire rumene buče

Očarajo nas že na prvi pogled s svojo izrazito oranžno barvo in poleg tega, da so zeloooooo okusne, so tudi zelo zdrave ter nizko kalorične. Oranžne buče so vir vitaminov C in E, karotena in antioksidantov. Zmanjšujejo tveganje za nastanek raka, v tkivih uravnavajo količino vode, pomagajo hujšati, pospešujejo prebavo, krepijo imunski sistem … Tokrat v pireju, recept najdete TUKAJ.

Kremna bučna juha s pistacijami

Kremna bučna juha s pistacijami je nedvomno eden izmed jesenskih “zadetkov”, tako zaradi svoje preprostosti, kot tudi posebnosti. Najsi gre za družinsko kosilo ali če pridejo na večerjo gosti, kremna bučna juha s pistacijami zagotovo ne bo razočarala. Recept najdete TUKAJ.

Puhast krompirjev narastek z zeljem in bučo

Gre za narastek iz krompirja, ki mu stepena jajca dajo neverjetno puhasto teksturo. Okus dopolnjuje dušeno zelje, za sladkobo in lepo oranžno barvo poskrbi buča, piko na i pa mu daje skorjica iz parmezana. Prava kulinarična harmonija okusov, barv in tekstur! Recept najdete TUKAJ.

puhast krompijev narastek z zeljem in buco (9)

Bučni humus

Bučni humus se naredi zelo enostavno, potrebuje le par sestavin. Ponudite ga kot predjed namazanega na kruhu ali krekerjih. Recept najdete TUKAJ.

Bučna pita

Tale pita je odlična kot samostojna jed, zraven lahko postrežemo sezonsko solato, za vse, ki pa imate radi meso, pa je bučna pita odlična priloga. Recept najdete TUKAJ.

Kremna juha iz buče

Kraljica med juhami, ki preseneti vsakogar. Kremno juho iz buče bodo pojedli celo tisti, ki ne marajo juh. Uporabite lahko hokaido ali muškatno bučo, lahko pa tudi masleno.

Recept najdete TUKAJ.

Vegetarijanske nadevane buče

Izdolbene okrogle rumene buče, ki jih izdolbemo, da dobimo užitne skledice napolnimo z nadevom iz zelenjave in leče, čez prelijemo preliv s parmezanom, ki lepo zapečen tvori božansko skorjico. Zraven se prilega pečen krompir ali kakšna druga priloga po našem okusu, seveda pa tudi solata. Recept najdete TUKAJ.

vegetarijanske nadevane bučke

Juha iz buč, bučk in jabolk

Nenavadna kombinacija okusov, ki jo zaokrožijo izbrane začimbe. Recept najdete TUKAJ.

Štruklji z bučno skutnim nadevom

Priprava je enostavna, sestavine preproste. Poskusite jih, naj navdušijo tudi vas! Recept najdete TUKAJ.

Štruklji z bučno skutnim nadevom

Bučna krema za jesenske večere

Bučna krema je idealna tako kot samostojna jed kot tudi za pripravo drugih jedi kot so rižota ali testenine (recept tukaj). V hladilniku jo lahko hranimo 2 dni, lahko pa jo tudi zamrznemo. Recept najdete TUKAJ.

Kašasta juha iz hokaido bučo in zeljem

Takšno juhico lahko pripravimo za toplo predjed, ali pa tudi kakor enolončnico. Recept najdete TUKAJ.

Kašasta juha iz hokaido buče in zelja

Hokaido pleskavice

Postopek ni prav nič zahteven, pripravimo pa jih lahko celo na dva načina – z ajdovo kašo in s kvinojo. Recept najdete TUKAJ.

Buče v solati

Buče v solati z olivnim oljem so nežnega nevtralnega okusa, ki ga uravnavajo začimbe, ki smo jih uporabili. Recept najdete TUKAJ.

Buče v solati z olivnem oljem

Oranžna juha iz korenja, leče in buče

Juha iz korenja, leče in žafrana je res enostavna za pripravo, skuhana je v 15 minutah, očara pa nas s svojo veselo oranžno barvo in preseneti s sestavinami. Recept najdete TUKAJ.

Ne pozabite pa, da lahko buče elegantno shranite tudi za kasneje v obliki bučnega pireja iz kozarčka, ali pa zamrznjenenih pečenih buč. Tako bodo vedno pri roki.

Ne glede na to, kateri recept boste preizkusili, verjamem, da boste uživali v okusih. Naj tekne!

Ocena:
Skupaj: 3 Povprečno: 4.3]

Irena Trojar

Rada ustvarjam, pišem, vrtnarim ... Zelo rada pa tudi kuham. In ko kuham, rada eksperimentiram, se igram in ustvarjam povsem svoje jedi ... čisto vse pa začinim tudi z ljubeznijo. Upam, da vam bodo moji recepti všeč.

Dodaj odgovor